Fennica köögid

Uste toorikuks on enamasti MDF-PLAAT – keskmise surve all kokkupressitud puidutolmplaat. Paksus 16-19 mm sõltuvalt freesitavast profiilist.

Esimesse hinnarühma kuuluvate MDF ukste värvi saab valida TIKKURILA MONICOLOR NOVA, TIKKURILA SYMPHONY või TIKKURILA OPUS II värvikaartidest. Värvitud uksi on võimalik tellida matina, kõrgläikelisena või sätendava silver lakiga kaetuna. Sügavamate profiilidega uksed on kallimad kui siledad ja väikese joonisega uksed.
Pea samas hinnaklassis on ka spoonuksed. Need on kandilised, ilma reljeefita, õhukese puidukihiga kaetud MDF-ist. Võimalikud puuliigid on mänd, kask, pöök, tamm ja saar. Tooni saab anda peitsidega SYNTEMA ja TIKKURILA repertuaarist.
Teise hinnarühma alla kuuluvad PVC kilega kaetud MDF uksed. PVC uksi toodab meile soome firma KENSAPUU. Kilede valikusse kuulub umbes 30 tooni- nii ühevärvilisi kui puuimitatsioone.

Samasse hinnaklassi saab ka paigutada täispuitraamuksed spoontahvelsisuga. Raami võimalikud laiused on 75 ja 90mm. Tähelepanu! Kui on erimõõdus uksi, võivad PVC uksed küündida massiivpuitustega samasse hinnaklassi.

Kolmandasse hinnagruppi kuuluvad meil täispuidust uksed, mida on võimalik valmistada tammest, pöögist, saarest, kasest, soovi korral ka lepast ja männist. Pakkuda on kandilisem- talupoeg profiil ja ülevalt kaarega- võlvkaar profiil. Puidu viimistlemisel kasutame SYNTEMA ja TIKKURILA lakke ja peitse.

Eraldi hinnaklassi kuuluvad puitustest kõige kallimad vanutatud massiivpuituksed. Neid valmistatakse ainult tammest. Profiilideks talupoeg või võlvkaar. Toonivalik MONICOLOR NOVA värvikaardi järgi. Nende uste omapära seisneb nende töötluses. Nimelt vanutatakse värvi alt käsitsi välja puusüü, kasutades selleks musta või pruuni pulbrit. Tähelepanu! Tulemus on iga kord erinev, kuna sõltub pulbri kogusest ja vanutuse intensiivsusest.